Ємність грудей при грудному вигодовуванні

Ємність грудей при грудному вигодовуванні

Posted By: Татьяна Published: 09.12.2021 Times Read: 1535 Comments: 0

Дуже часто перед народженням дитини багато мами починають сумніватися, чи зможуть вони годувати дитину і чи буде у них правильна лактація. Ці сумніви у них викликає невеликий розмір грудей.


Давайте розберемося, чи залежить кількість молока від розміру грудей мами.

 


Молоко виробляється у грудях 24 години на добу 7 днів на тиждень. Але швидкість вироблення завжди різна, це залежить від того, наскільки наповнені груди. Чим м'які груди на дотик, тим вище швидкість появи молока.Відповідно, коли груди налиті і сильно наповнені, то й молоко перестає вироблятися.

Все молоко, яке виробило груди, накопичується в альвеолах, молочних протоках і молочних синусах. Цей процес не може тривати нескінченно. Місткість грудей у ​​всіх різна, а відповідно і максимальний обсяг молока, яке може там зібратися. Так, згідно з експериментами, проведеними австралійськими вченими, ємність грудей може різниця від 80 до 600 мл.


Їхні ж дослідження підтверджують той факт, що незалежно від ємності грудей будь-яка жінка може повністю забезпечити потреби малюка в молоці. Тому що в середньому дитина за добу споживає 750 мл. Так у мам з великою ємністю грудей молоко з'являється повільніше і малюк не до кінця з'їдає молока за одне годування. Саме тому коли за ніч малюк не з'їдає весь обсяг, синтез молока сповільнюється, а надвечір навпаки прискорюється.


А ось жінкам з маленькою ємністю грудей необхідно якнайчастіше давати малюкові їсти, щоб він з'їдав весь запас і груди встигали наповнитися до наступного годування. Швидкість утворення молока у них вища і груди наповнюються швидше.


Зовнішньо досить важко визначити ємність грудей, адже кількість жирової тканини також у всіх різна.


За рахунок того, що мами з маленькою ємністю грудей вважають, що вони мало молочні і тому, втрачаючи віру, дуже швидко закінчують вигодовування груддю.


Але це не так. Саме тому їм так необхідно годувати дитину не на вимогу, а якнайчастіше годувати дитину. Це допоможе випорожнити груди повністю і прискорить вироблення молока.


Якщо в грудях залишається молоко, то поява нового уповільнюється. Груди це саморегулівний орган, тому так важливо розуміти як налагодити грудне вигодовування.


Розглянь на прикладі за аналогією: Чотирьом людям дали однакову за обсягом піал з кашею, але різні прилади. Одному дісталася чайна ложка, другому десертну, наступним столову ложку та ополоник відповідно. Цілком можна зрозуміти чим усе це закінчилося. Звичайно, ніхто не очікував, що той у кого чайна ложка зможе за раз взяти стільки ж, скільки той, що з ополоником.


Саме тому важливо прислухатися до рекомендацій не дотримуватися суворого режиму та не варто робити проміжки між годуваннями понад 4 години. Не всі діти це можуть витримувати.


Але і мамам з великою ємністю варто також орієнтуватися на дитину та годувати її на вимогу. Це сприятиме кращому виробленню пролактину.


Пам'ятайте, що грудне вигодовування - це не тільки для годування, але і про час, проведений з дитиною, про його емоційний зв'язок з вами.



Як налагодити лактацію, не дивлячись на невелику ємність грудей:

  • Швидкість появи молока прямо пропорційна швидкості спорожнення
  • Груди, в яких немає молока, швидше виробляє молоко
  • Від частоти годування дитини залежить добовий обсяг молока та його швидкість вироблення.
  • Не варто накопичувати молоко, це призведе до його зниження
  •  


Варто пам'ятати, що грудне вигодовування не залежить від ємності грудей, воно повністю ґрунтується на тому, як правильно годувати новонародженого грудним молоком.

Related Posts

Comments

Write Comment