Вісім поз при  годуванні дитини

Вісім поз при годуванні дитини

Posted By: Татьяна Published: 18.10.2021 Times Read: 494 Comments: 0

Для більшості матерів прийоми грудного вигодовування досить дивні. Насправді не існує принципово неправильною або правильної техніки годування грудьми. Але іноді дотримання деяких встановлених методів, які науково доведені, може мати велике значення для забезпечення більш приємного годування дитини.

У цій статті я розповім про восьми найбільш ефективні методи грудного вигодовування, з яких ви можете вибрати, і про те, чому вони були розроблені. Я також підкажу вам підходять техніки грудного вигодовування в різних ситуаціях.

1.Годування в позі підтримки грудей рукою.

Техніка грудного вигодовування, підтримуйте дитину і тримайте груди долонею, поки ви годуєте дитину. Цей метод грудного вигодовування дуже важливий для матерів, немовлята яких зазнають труднощів з прикладанням до грудей. У цьому методі ви стабілізуєте голову дитини і тримайте груди долонею, поки годуєте дитину грудьми.

Наприклад, немовлята з синдромом Дауна або недоношені діти в основному отримують користь від цього методу грудного вигодовування.



2.Техника годування близнюків
Коли немовлят годують грудьми одночасно, лежачи за межами живота матері, тим самим знімаючи тиск з боку тіла матері. Також можна використовувати після кесаревого розтину.


У положенні для близнюків обидві груди використовуються одночасно. Немовлята захоплюють груди одночасно, а руки матері можуть бути вільні. Це також можна застосувати після кесаревого розтину, щоб не тиснути на животик матері, на якому вже є рана.



3.Лежачи на перевернутому боці

Це не так інтуїтивно зрозуміло, як деякі інші пози, але краще спробувати, якщо ви набрякли або відчуваєте, що дитина не повністю спорожняєте груди під час годування.


Цей метод грудного вигодовування дає дитині інший кут зору і може допомогти прочистити будь закупорені протоки, які можуть сприяти (або вже сприяли) маститу. 


4.Поза "Невимушена техніка грудного вигодовування"

У невимушеній позі мати лежить на спині, а дитина лежить на її животі, при цьому животик дитини стикається з маміним, а голова дитини знаходиться на грудях.

Перед тим, як приступити до цієї техніки грудного вигодовування, переконайтеся, що ви розслаблені в м'якому матеріалі, щоб у вас не боліла спина після того, як ви коли-небудь попросіть вас перервати процес грудного вигодовування.



5.Техніко грудного вигодовування лежачи на боці.

Ця поза для грудного вигодовування дуже корисна для матерів з травмами живота, такими як після кесаревого розтину. У цій техніці дитину змушують лежати на правому боці, в той час як ви також лежите на лівому боці, або ви лежите на правому боці, в той час як дитина лежить на лівому боці. Мета полягає в тому, щоб ви дивилися один на одного, поки дитина годується.


6.Техніка годування сидячи вертикально "поза коали"

Це положення добре працює, якщо дитина достатньо доросла, щоб трохи триматися (через 3 місяці), і, знову ж таки, якщо дитина має тенденцію засипати під час годування.


7.Методіка грудного вигодовування з перехресним годуванням.

При грудному вигодовуванні з перехресної колискою мати розслабляється на дивані або в будь-якому зручному сидячому положенні. Немовля лежить горизонтально поперек тулуба, при цьому мати однією рукою підтримує стегно і голову дитини, а інший тримає груди.

Якщо дитина годується лівою груддю, підтримуйте голову і стегно правої рукою, а ліву груди - лівою рукою. Якщо дитина годується правою груддю, підтримуйте голову і стегно лівої рукою, а праву грудь - правою рукою. Звідси і виникла назва крос-колиска, а не колиска.



8.Техніка грудного вигодовування в колисці.


Метод колиски є традиційним для більшості мам. Вони практикують це, навіть не знаючи науки, що стоїть за цим, ймовірно, через комфорту і зв'язку, які вона дає.

Техніка грудного вигодовування з колиски майже така ж, як і з перехресним вигодовуванням. Різниця в тому, що ви переключаєте обидві руки. На відміну від перехресної люльки, що годує груди тримається рукою на протилежній стороні тіла, а стегно і голова дитини підтримуються рукою, що знаходиться на тій же стороні, що і годує груди.

Тобто, якщо дитина годується правою груддю, підтримуйте стегно і голову дитини правою рукою і тримайте праву грудь годує лівою рукою. Якщо дитина годує лівою груддю, підтримуйте стегно і голову лівою рукою, а ліву груди - правою рукою.


На закінчення, не існує правильної або неправильної техніки. Все, що має значення, - це комфорт дитини і матері, а також те, щоб молоко потрапляло до дитини. Але в деяких ситуаціях деякі методи можуть бути неправильними. Наприклад, після КС ви не захочете тиснути на хірургічно створену рану. Якщо у вас є проблеми з грудним вигодовуванням або прийомами грудного вигодовування, зверніться до лікаря.

Related Posts

Comments

Write Comment